תמר, תתאימי לי ספר – השפים של משחקי השף

בעקבות ההשתתפות ב”משחקי השף”, טור חדש שבו אני מתאימה ספרים לידוענים. בואו לגלות איזה ספר התאמתי לאנשים שכולנו מכירים

שגיאה במסד הנתונים של וורדפרס: [Illegal mix of collations for operation 'in']

מאז שהייתי בת עשר, הייתי בטוחה שאהיה מו”לית.

תמיד אהבתי לקרוא, ספרים ריתקו אותי, ספריות גרמו לי לתחושה של אושר וריחם של ספרים היה טוב מריחו של מאפה מתוק (היום יש תחרות עזה בין השניים).

רציתי לעסוק בהוצאה לאור כי הרגשתי שאני מצליחה לקרוא (תרתי משמע) את האנשים שמולי ולהתאים להם ספר, וכשאני קוראת ספר אני מצליחה לדמיין מי עשוי ליהנות ממנו.

בעקבות ההשתתפות בעונה ה-3 של תכנית הריאליטי “משחקי השף”, החלטתי לפתוח טור חדש באתר – תמר, תתאימי לי ספר.

בכל פעם אתאים ספר לאדם מוכר, ספר שהוא עשוי ליהנות ממנו או ספר שמתאים לאופיו ולדמותו.

משום שבמרבית הפעמים אני לא באמת מכירה את הידוען, הטור יהיה גם משחק ניחושים שאתם מוזמנים להשתתף בו – קלעתי? מתאים או לא מתאים? אשמח לשמוע את דעתכם.

מושיק רוט

הספר: “ילדת כוכבים” של ג’רי ספינלי

למה זה מתאים לו: הספר מספר את סיפורה של סטאר-גירל, ילדת כוכבים, ילדה מיוחדת שמגיעה לבית ספר לגמרי רגיל באריזונה. זה אחד הספרים האהובים עליי בכל הזמנים, בעיקר משום שהילדה הזו מביאה איתה שינוי, קסם ואחרות לכל מקום שאליו היא מגיעה ומשנה את הסובבים אותה.

החלום של סטאר-גירל כשתהיה גדולה הוא להיות נהגת משאית כסופה שתביא אוכל לפועלים שעובדים במדבריות נוואדה. יש משהו בפשטות של החלום הזה, יחד עם הנתינה ורוחב הלב, שהזכירו לי את מושיק.

ילדת כוכבים מאת ג'רי ספינלי. ספר קסום
ילדת כוכבים מאת ג’רי ספינלי. ספר קסום

אסף גרניט

הספר: “בוצ’רס קרוסינג” של ג’ון וויליאמס

למה זה מתאים לו: הספר מספר את סיפורם של ציידי בפאלו בארה”ב במאה ה-19. עורם של הבפאלו היה יקר וחומר גלם שנסחר במחירים גבוהים.

גיבורי הספר, גברים קשוחים, מזוקנים ומורכבים, יוצאים למסע אחרון לפני בואו של החורף כדי לצוד את הבפאלו ולהתפרנס בכבוד. במסע הזה מתגלות פניהם האמיתיות והרגישות של הציידים, ששוכנות מתחת למעטה הקשוח. החזות הקשוחה עם התוכן הרך הזכירה לי את אסף, שגיליתי מאוחר יותר שכינויו במסעדות שלו הוא “בפאלו”.

בוצ'רס קרוסינג מאת ג'ון וויליאמס. ציידי בפאלו קשוחים
בוצ’רס קרוסינג מאת ג’ון וויליאמס. ציידי בפאלו קשוחים

יוסי שטרית

הספר: “עד שיום אחד” של שמי זרחין

למה זה מתאים לו: הספר מספר את סיפורו של שלומי, נער רגיש בשכונה קשת יום בטבריה, ואת היחסים המיוחדים שיש לו עם אימו, רוחמה.

מערכת היחסים ביניהם סובבת בעיקר סביב המטבח: התבשילים המדהימים שרוחמה מבשלת, הטעימות של שלומי, ומאוחר יותר הכניסה של שלומי עצמו למטבח. משהו בשורשיות הזו, במטבח הביתי, ביחסים בין אם לבנה, הזכיר לי את יוסי.

עד שיום אחד מאת שמי זרחין. על שורשיות ואהבת המשפחה

צילום: מיכה לובטון, יח”צ

השאר תגובה

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם.